Державна міграційна служба інформує

Державна міграційна служба  інформує

29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України № 888-\Т[І від 10.12.2015 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» (далі — Закон).

Відповідно до Закону, з 4 квітня 2016 року повноваження у сфері реєстрації місця проживання фізичних осіб делегуються виконавчим органам сільських, селищних, міських рад.

Положеннями Закону визначено, що виконавчий орган сільської, селищної або міської ради, сільський голова (у разі якщо відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено), є органом реєстрації, що здійснює:

— реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання особи на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради;

— передачу інформації та/або внесення у встановленому законом порядку відомостей про реєстрацію та зняття з реєстрації місця проживання/перебування до Єдиного державного демографічного реєстру. На даний час, у відповідності до Закону, територіальні підрозділи УДМС України в Рівненській області завершують передачу виконавчим органам сільських, селищних, міських рад картотек, що складаються з відомостей про реєстрацію у формі картки реєстрації особи та адресної картки.

Для оформлення реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання особа подає ті ж документи, які були визначені попереднім законодавством.

Однак збільшується до 30 календарних днів термін, протягом якого громадянин після зняття з реєстрації повинен звернутися до органу реєстрації. Зареєструвати місце проживання новонародженої дитини батьки зобов'язані протягом 3-х місяців з дня державної реєстрації народження.

Також особа може доручити в установленому законодавством порядку подати заяву про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання відповідній посадовій особі виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителю багатоквартирного будинку за місцем її проживання.

Марія КОРНАЦЬКА, провідний спеціаліст Дубенського РВ УДМС України в Рівненській області

Відео:
Указана неверная ссылка
1037

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...