4 кроки до здоров’я: усе дуже просто

4 кроки до здоров’я: усе дуже просто

Сон – це здоров'я. Ритм сучасного життя іноді примушує нас засиджуватись у офісі допізна. Іноді нічні посиденьки виглядають, як відпочинок у нічному клубі чи гра на комп'ютері до ранкових півнів. Це не надто вплине на ваше життя, якщо відбувається нечасто. Та відразу ж стане причиною проблем зі здоров'ям, якщо такий спосіб життя перейде у хронічну форму. Лягаючи спати о першій, другій годині ночі, ви скорочуєте не лише сон, а й власне життя. Вчені-сомнологи довели, що найліпший нічний сон вкладається в проміжок між 23 до третьої години ночі. У цей час організм поринає у більш глибокий сон, а фази поверхневого сну та його глибокої фази змінюють одна одну цілком розумно. Пізній сон зазвичай поверхневий і не приносить бажаного відпочинку ні тілу, ні власне мозку. Отож, отримуємо хронічний недосип, червоні очі та хронічні хвороби – у подарунок.

Зарядка – це довгі роки життя. Фізичні вправи треба робити щодня. Приділивши цьому нехитрому правилу усього 15 хвилин на день, ви не отримаєте мязів Шварценеггера чи фігури відомої моделі. Зате ранкова зарядка заряджає бадорістю на увесь день, а звичка робити вправи робить тіло більш струнким та гнучким. Сучасна людина рухається занадто мало – багатьох розповсюджених хвороб можна було б уникнути, усього лише влаштовуючи щоденні прогулянки на свіжому повітрі. Вчені кажуть, достатньо проходити 7-10 км за день. Це не так багато, як здається — встановіть на смартфон один зі спортивних додатків, нехай від рахує кроки та пройдену за день відстань.

Вода – то завжди молодий та здоровий вигляд. Дослідження виявили, що жителі міста п'ють занадто мало води. Організму людини для досягнення водного балансу необхідно близько двох з половиною літрів кожного дня. Ми ж випиваємо значно менше, замінюючи просту воду кавою, чаєм чи навіть пивом. Недостатня кількість води змушує тіло використовувати власні запаси у клітинах. Як результат – передчасні зморшки, сухе волосся та шкіра та загострення багатьох хвороб. Якщо ви працюєте фізично чи багато часу проводите під спекотним сонцем – пийте три літра води щодень.

Куріння – це смерть. Ваша ранкова сигарета одного дня спричинить інфаркт. Кожна затяжка може стати початком онкологічних змін в організмі – до цього часу вчені так і не знайшли «безпечної» кількості випалених цигарок, які гарантовано не призведуть до подібного ефекту. Усі ми сподіваємося на краще – та грати у шахи зі смертю видається не найкращим вибором у житті. І ще дещо – скоротивши звичне споживання алкоголю вдвічі чи втричі, ви настільки ж покращите своє самопочуття. Міцні напої та надмірне споживання пива можуть пройти без наслідків лише у тому випадку, коли ви випробовуєте ними свій організм не частіше одного разу у декілька місяців. У всіх інших випадках отримуємо гарний пивний живіт замість чітких квадратиків пресу, надмірну вагу, проблеми з печінкою, поганий колір шкіри та інші неприємні подарунки, продиктовані негативним способом життя.

874

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...