Делегація з Дубенщини вшанувала молитвою полеглих в бою козаків

Делегація з Дубенщини вшанувала молитвою полеглих в бою козаків

Цьогоріч виповнюється 367 років знаменитій Берестецькій битві. Делегація з Дубенщини вшанувала молитвою полеглих в бою козаків. У 1651 році поблизу міста Берестечко, сіл Пляшева, Острів, Солонів, Рідків та Митниця козаки та селяни під час національно-визвольної боротьби зійшлися у смертельному бою з поневолювачами рідної землі.


З цієї нагоди на подвір’ї Свято-Георгіївського чоловічого монастиря на території національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви», що у селі Пляшева Радивилівського району, відбулася Божественна літургія та панахида за загиблими. Богослужіння очолив святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

«Ми зібралися, аби вшанувати героїв – як минулих, так і сьогоднішніх часів. На їх прикладі ми вчимося любити рідну землю та берегти віру православну. Віримо, що Господь подарує не тільки мир, а і єдину помісну автокефальну церкву, за яку молимося більше 25 років», — звернувся до вірян під час проповіді глава УПЦ КП.


Після панахиди за загиблими представники влади, вище духовенство та громадськість пройшли урочистою ходою до Пагорбу козацької слави та поклали квіти до підніжжя пам’ятника українським козакам та селянам.


Потому відбулась літературно-мистецька композиція «На поклін до Козацьких Могил» за участю колективів з Хмельниччини, Львівщини, Тернополя, Волині, Луганщини, Київщини та Рівненщини.


На території заповідника діяло наметове містечко, де козаки з різних куточків України демонстрували зразки зброї, гармати, козацький одяг та польову кухню. Про це повідомляє Дубенська РДА.

Фотогалерея:
Делегація з Дубенщини вшанувала молитвою полеглих в бою козаків 0Делегація з Дубенщини вшанувала молитвою полеглих в бою козаків 1Делегація з Дубенщини вшанувала молитвою полеглих в бою козаків 2
349

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...