За опір правоохоронним органам - за ґрати

За опір правоохоронним органам - за ґрати

Дубенська місцева прокуратура повідомляє, що з початку року на території міста та району зафіксовано 6 випадків опору працівникові правоохоронного органу (всі випадки стосуються опору працівникам органів поліції) під час виконання ним службових обов’язків. Підозрюваних у кожному провадженні затримано в порядку ст.208 КПК України.


За ініціативи місцевої  прокуратури, ухвалами територіальних судів стосовно 3 підозрюваних застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Прокурорами у суді доведено, що жоден з більш м’яких запобіжних заходів, крім тримання під вартою, не в змозі запобігти вчиненню нових злочинів, або ж переховування від органів досудового розслідування чи суду, зважаючи на наявну зухвалість та цинізм, алкогольне або наркотичне сп’яніння при вчиненні зловмисниками таких дій.


Ще двом підозрюваним обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. На даний час обвинувальні акти стосовно 3 осіб вже скеровано до суду з обвинувальним актом для розгляду по суті. Триває судовий розгляд. У 2 кримінальних провадженнях досудове розслідування ще триває, підозрювані перебувають під вартою.


Відповідно до ч.2 ст.342 КК України за опір працівникам поліції під час виконання службових обов’язків передбачена відповідальність у виді позбавлення волі на строк до 2 років. Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу карається позбавленням волі до 14 років (залежно від виду тілесних ушкоджень, характеру насильства та інших кваліфікуючих ознак). Проте, найсуворіша міра покарання встановлена за посягання на життя працівника правоохоронного органу – до 15 років позбавлення волі або довічним позбавленням волі. Разом з тим, закон карає і за умисне знищення або ж пошкодження майна, що належить працівнику правоохоронного органу до покарання у виді обмеження чи позбавлення волі на строк до 15 років.


Місцева прокуратура вкотре наголошує, що лише органи Національної поліції призначені для захисту життя, здоров’я, прав і свобод кожного, хто перебуває на території України, протидії злочинності, охорони громадського порядку, власності та для забезпечення громадської безпеки. Про це повідомляє керівник Дубенської місцевої прокуратури Василь Мартинюк.

448

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...