Незабаром із літаків почнуть розкидати приманки

Незабаром із літаків почнуть розкидати приманки

На території Рівненської області буде проводитись так звана пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Такий спосіб придумали, щоб боротися зі сказом у тварин, який також небезпечний для людей. Сфера розповсюдження зосереджена над лісовими та польовими угіддями області, поза територіями населених пунктів та водойм.


Приманки, які розкидатимуть, безпечні для людей і тварин, мають вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із різким запахом м’ясокісткового борошна. 


У середині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу. Тож коли побачите літаки АН-2, які розкидають приманки не хвилюйтеся.


-Це проводиться з метою виконання Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин на 2018 рік, затверджених рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України від 19.01.2018 за № 1, майже на всій території нашої області, орієнтовно з 17 вересня цього року, розпочнеться кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин (лисиць, вовків, єнотовидних собак), проти сказу шляхом розповсюдження приманок з вакциною із літаків. Дана робота поки що не буде проводитись в Демидівському, Млинівському та Радивилівському районах,  — повідомляє Держпродспоживслужба у Рівненській області.
Такі заходи забезпечать створення благополучного середовища щодо захворювання на сказ серед диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу. Прохання до жителів області: при виявленні приманок – не брати їх руками і не переносити з місця на місце, тим більше додому. Особливе прохання застерегти своїх дітей щоб при знайденні приманок з вакциною не грались нею, а тим більше не пробували її розламати.

109

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...