Рятувальники закликають громадян дотримуватися правил пожежної безпеки у побуті!

Рятувальники закликають громадян дотримуватися правил пожежної безпеки у побуті!

Зазвичай причиною виникнення займань у помешканнях громадян є нехтування самими ж людьми елементарних правил пожежної та, в першу чергу, власної безпеки. Паління у ліжку, перевантаження або несправність електромережі часто призводять до пожеж у побуті. Крім того, нерідко для обігріву власних домівок люди використовують саморобні або несертифіковані електрообігрівачі, а також порушують правила експлуатації пічного опалення.


Загалом, з початку року в Україні зафіксовано вже 1633 смертельних випадки на пожежах. Заважаючи на вкрай невтішну та трагічну статистику, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до людей з проханням неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки. Розповідайте дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь. Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов'язково обговорити в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби «101”, евакуації дітей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення.


Завжди дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань! Зокрема:


  • не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;

  • якщо ви обігріваєте помешкання за допомогою пічного опалення, обов'язково перевірте його справність;

  • слідкуйте за станом та справністю електромережі;

  • у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;

  • не паліть у ліжку;

  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.

  • подбайте про захист помешкання від грозових розрядів, адже блискавки нерідко можуть стати причиною займання.


Пам'ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню. Повідомляє прес-служба ДСНС України.

146

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...