Громади Дубенщини розповіли про свої досягнення

Громади Дубенщини розповіли про свої досягнення
Як досягти стратегічного та комплексного розвитку Дубенщини впродовж 2019-2021, конструктивно обговорили під час Ради регіонального розвитку у Дубні. Захід є продовженням всеукраїнської Ради регіонального розвитку.

«Важливою складовою планування кожного регіону має стати наша національна ідентичність. Це те, що нас об’єднає заради спільної роботи. Не повинні ми й забувати про виховання наших дітей. Тому реформа освіти й медицини має стати пріоритетом на наступні 3 роки. Повинні й далі створюватися сучасні заклади з новітнім обладнанням, комп’ютеризацією, Інтернет-послугами тощо. На високому рівні мають надаватися й інші соціальні послуги. Це фундамент, на основі якого повинна будуватися європейська країна», — зазначив заступник голови Рівненської ОДА Олександр Корнійчук. 

Під час Ради наголосили на важливості децентралізації, у результаті якої від 3 і до 6 разів зросли місцеві бюджети. Окрім того, ОТГ отримують потужну підтримку з Державного фонду регіонального розвитку. Сума державних інвестицій збільшилася з 99 до 215 мільйонів гривень. Вони спрямовані на будівництво та реконструкцію 27 потужних проектів в області. При чому це ще не всі фінансові інструменти, що використовуються ОТГ.

Голова Привільненської ОТГ Юрій Момотюк ділиться основними здобутками громади: «Ми відремонтували школи, садочки, будинок культури, амбулаторії, провели вуличне освітлення, почали ремонти доріг. Загалом все, що нам вдалося змінити — результат успішного втілення реформи децентралізації та великого бажання працювати задля розвитку громади».

У результаті децентралізації й у Повчанській ОТГ знайшли можливість комплексно підійти до вирішення проблем території.

«Нині будується амбулаторія в рамках реалізації президентської ініціативи «Допомога поруч», і лікар який працюватиме в громаді матиме гідні умови праці, житло та автомобіль. У Повчі вперше за роки незалежності провели капітальний ремонт комунальної дороги. У нашій громаді працює пожежна бригада. Ми наймолодші у Дубенському районі, і лише з 1 січня перейдемо на прямі трансферти з державним бюджетом, проте наші плани амбітні. Плануємо також запропонувати сусідським сільським радам приєднатися до нашої ОТГ», — ділиться досвідом Повчанський сільський голова Інна Іванюк.

«Сьогодні ми продовжили роботу Ради регіонального розвитку – заходу, що розпочав місяць тому Президент України. Дубенський район розпочне формувати стратегічний план  розвитку до 2021 року, до якої будуть внесені усі пропозиції від сільських рад та об'єднаних громад району»,  — підсумував голова Дубенської РДА Юрій Парфенюк.

Нагадаємо, зараз у всіх районах Рівненщини проходять Ради регіонального розвитку. Сьогодні – це Рокитнівщина, Острожчина та Млинівщина. Про це повідомляє РОДА.

143

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...