Паспорт у вигляді ID–картки – переваги для громадян

Паспорт  у вигляді ID–картки  –  переваги для громадян

З початку року міграційною службою Рівненської області розпочато прийом заяв на отримання паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм.

Ідентифікаційні документи нового зразку у формі ID-картки, з одного боку, забезпечать захищеність від так званої «крадіжки особистості» та аналогічних небезпек, а з іншого — сприятимуть розвитку електронних послуг і підвищенню ефективності державного обслуговування в цілому. В новий ID-паспорт закладено найновіші технології, включно з безконтактним електронним носієм із відповідними даними.

Днями у Верховній Раді України буде розглядатися законопроект №3224, необхідний для завершення «паспортної реформи». На сьогоднішній день Державна Міграційна Служба не має підстав видавати нові паспорти нікому, окрім підлітків, які досягли 16-річного віку та оформлюють паспорт. Натомість законопроект визначає, що паспорт громадянина України видаватиметься з 14-ти років. Це поширена європейська практика, адаптована до українського законодавства, адже саме з 14-ти років наступає часткова дієздатність, і підлітки в цьому віці вже можуть вчиняти певні правочини, що не завжди потребує присутності батьків з паспортами.

Також законопроект №3224 визначає засади для оплати отримання паспорта, що досі не регламентується законодавчо. Він же надає право місцевим громадам самостійно визначатися, яким категоріям громадян надавати пільги по сплаті адміністративного збору та в якому розмірі. Це дозволить зробити новий паспорт для окремих категорій населення взагалі за рахунок місцевого бюджету.

Важливим моментом є те, що оформлення паспорта у формі ID-картки здійснюватиметься у будь-якому місці, незалежно від місця проживання особи, (після оформлення вперше за місцем реєстрації місця проживання).

Широке впровадження ID-картки створить передумови для надання адміністративних послуг через Інтернет та сприятиме підвищенню ефективності державного обслуговування, з урахуванням розвитку електронних сервісів. Це зумовить отримання якісних, прозорих, безпечних та швидких послуг.

Ілона Горіна,провідний спеціаліст Дубенського районного відділу УДМС України в Рівненській області

1555

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...