У Дубно говорили про здобутки та проблеми галузі освіти

У Дубно говорили про здобутки та проблеми галузі освіти

Щоразу напередодні початку нового навчального року педагоги Дубенського району збираються на конференцію, на якій обговорюють свої здобутки та досягнення за попередній навчальний рік і визначають завдання та цілі на наступний. Цього разу освітянам було чим похвалитися: в районі відкрили чимало дитсадків, були проведені ремонти в школах.

Відкриття дитсадків на Дубенщині

Галина Вознюк, яка очолює відділ освіти в Дубенській РДА, розповіла, що в 2014-2015 навчальному році шляхом реорганізації загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів на Дубенщині було створено 8 нових навчально-виховних комплексів. Такі з'явилися в селах Дитиничі, Костянець, Грядки, Жорнів, Тростянець, Підлужжя тощо.

Завдяки цьому в районі збільшилася кількість робочих місць у галузі освіти – 132 нові вакансії.

Загалом на Дубенщині зараз діє трохи більше 30 дитячих садочків, дошкільною освітою охоплено близько 50% дітей. Звісно, цього замало, тож потрібно відкривати нові дитсадки і переводити вже існуючі садочки з короткого робочого дня на повний.

Як ремонтують дошкільні заклади Дубенського району

Зараз нагальні проблеми – завершення ремонту дитсадків, який дуже затягнувся в часі, у селах Іваннє та Берег. Батьки дошкільнят з Повчі просять перевести місцевий дитсадок на повний робочий день – це питання теж потребує вирішення.

Планують також проводити комп'ютеризацію дошкільних закладів району, підключати садочки до Інтернету.

Чимало дитсадків Дубенщини беруть участь у проектах розвитку територіальних громад. Завдяки цьому їм вдалося замінити вікна, утеплити фасади, відремонтувати дахи. У дитсадку Студянки модернізували систему опалення, збудували нову котельню.

Досягнення маленьких сільських шкіл Дубенщини

Не відстають і сільські школи: директор Сатиївської ЗОШ Людмила Омелянюк розповідає про досягнення випускників її маленького навчального закладу – з 9 дітей, котрі закінчили школу цього року, 8 вступили до ВНЗ на державну форму навчання! Школа збирається й надалі підтримувати таку високу планку в питанні якості освіти.

Юрій Гончарук, директор Мокренської ЗОШ, якій понад 100 років, розповідає, що їм вдалося покращити матеріальну базу старовинної школи – зробили внутрішній ремонт, оновили фасад, замостили бруківкою подвір'я.

Зубожіння українських вчителів

Голова Дубенської районної організації профспілки працівників освіти та науки Наталія Андріюк шкодує, що зараз немає змоги матеріально підтримати педагогів – український вчитель щороку біднішає. А тепер вчителям ще й планують поступово піднімати пенсійний вік – він збільшуватиметься на півроку щорічно. Якщо зараз для того, щоб піти на пенсію, вчитель має відпрацювати 25 років, то в 2024-му знадобиться вже 30 років стажу. Шкода, що держава не дбає про матеріальне забезпечення тих, хто вчить наших дітей, майбутнє України.

1984

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...