​У стінах замку презентували картини з бісеру, дрібного хрестика та вироби з кольорової шкіри​

​У стінах замку презентували картини з бісеру, дрібного хрестика та вироби з кольорової шкіри​

Із початком нового року в Дубенському історико-культурному заповіднику активно розпочалася робота, зокрема запрошення митців з цікавими оригінальними виробами до виставкових зал замку. Наприкінці січня відразу роботи двох майстрів презентували у стінах Палацу князів Любомирських: вишивану творчість Олени Ткач та мистецькі шкіряні речі Олександра Солов'я.

За минули рік у Дубенському замку побувало 78 тис відвідувачів із 29 країн світу. Як розповів директор заповідника Леонід Кічатий, на досягнутому зупинятися не будуть і заінтригував присутніх інформацією, що у 2017 році на дубенчан та гостей міста чекає ще чимало цікавих експозицій та новин.

Привітали авторів виставки представники міського Будинку дітей та молоді, районної бібліотеки, директор Кременецько-Почаївського історико-архітектурного заповідника Вадим Микулич, а також волонтер Корпусу Миру Джеффрі Ґлен, який уже давно став «своїм» у колективі працівників заповідника, надихає та пропонує чимало ідей задля розвитку туризму в Дубні.

Першою розповіла про себе та свою творчість мисткиня із села Квітневе, що на Дубенщині, Олена Ткач. До речі, жінка приїхала не сама, а з надійною групою підтримки – сім’єю, друзями. Зі словами похвали та гордості за землячку — виступила навіть голова Озерянської сільської ради Світлана Дідур.

Як виявилося під час виступу Олени Ткач, це перша її виставка такого масштабу, адже раніше вдавалося презентувати свою творчість лише невеликими частинами. Прищепила любов до вишивання хрестиком мама майстрині. Старання, бажання створити щось красиве та корисне голкою з ниткою – вилилося у перші маленькі серветки. Із часом такі дитячі здобутки переросли у складніші дорослі – рушники, доріжки, сорочки, сукні.

Зараз пані Олені допомагають, як словом, так і ділом, уже її діти, які є для неї свого роду натхненням. Окрім того, тонкощі вишивання та інших галузей декоративно-ужиткового мистецтва жінка передає іншим дітям на гуртку.

Вишиває Олена Ткач і хрестиком, і бісером. Як каже, з бісеру роботи виходять значно швидше, але особисто їй більше подобається вишивка хрестиком, адже у ній особлива енергетика та автентичність. На досягнутому жінка не зупиняється та старається освоювати нові техніки вишивання.

У колекції пані Олени більше 40 картин, але на виставці представлено лише частину з них, адже є роботи, які поки що незаправлені в багети, та декілька вишитих суконь. Але серед презентованих виробів – і одні з перших, і свіжі, які нещодавно завершені.

Через брак часу, вишиває майстриня здебільшого вночі. Останню роботу з бісеру виконувала два тижні. Продає ті роботи, які виконані на замовлення, а ось створене для душі – є для неї рідним та безцінним, певним оберегом. Так і з презентованими картинами у замку – одні може продати, а інші – нізащо. До прикладу, жовті троянди, виконані дрібним хрестиком, настільки рідні для авторки, що, за її словами, не віддасть ні за яку ціну.

Не менш цікаві та оригінальні роботи презентував інший митець – Олександр Соловей. Зі шкіри, з якою він працює понад 17 років, чоловік створює різноманітні образи. Попри навчання в музичній школі по класу віолончель, бажання створювати цікаві вироби своїми руками не полишало пана Олександра, тому працював з деревом та іншими підручними матеріалами. Зацікавленість роботами зі шкіри перейняв від сестри, яка є професійним художником та любить експериментувати. У прибалтійських майстрів жінка почерпнула ідею та привезла у сім’ю. Як запевняє автор, зі шкіри можна зробити будь-що, головне, мати фантазію та бажання. Матеріал використовує здебільшого фабрично пофарбований у різні кольори, щоб реалізовувати задуми яскраво та колоритно. Колись малював ескізи, по яких створював роботи, але згодом почав керуватися лише фантазією та спостереженнями.

«Буває проблемно роздобути кольорову шкіру, — каже Олександр Соловей, — але залишками допомагають швейні ательє. Чим більше кольорів, тим легше працювати. Коли з’являється у мене новий матеріал – відразу народжується нестримне бажання щось із нього зробити. А шкіра — дуже пластична, на ній можна випалювати, різьбити та фантазувати.».

Використовує майстер усі природні матеріали, зокрема бурштин, дерево, хоча старається працювати здебільшого зі шкірою. Вироби можуть зберігатися довго, головне вміти за ними правильно доглянути. До речі, при потребі картини можна навіть мити, адже під час роботи автор використовує водостійкий клей.

Роботи зі шкіри доступні для продажу, адже, як каже автор, потрібні кошти на недешеві матеріали, а викладанням у гуртках багато не заробиш. Вартість однієї стартує від 500 гривень. Колись попит був великий, але зі зростанням цін на матеріали й, відповідно, на готовий виріб – покупців стало менше.

Виставки діятимуть у стінах заповідника упродовж місяця, тому можна прийти подивитися, оцінити і навіть придбати уподобаний виріб.

Мар’янаРосоловська

Фотогалерея:
​У стінах замку презентували картини з бісеру, дрібного хрестика та вироби з кольорової шкіри​ 0​У стінах замку презентували картини з бісеру, дрібного хрестика та вироби з кольорової шкіри​ 1​У стінах замку презентували картини з бісеру, дрібного хрестика та вироби з кольорової шкіри​ 2​У стінах замку презентували картини з бісеру, дрібного хрестика та вироби з кольорової шкіри​ 3​У стінах замку презентували картини з бісеру, дрібного хрестика та вироби з кольорової шкіри​ 4​У стінах замку презентували картини з бісеру, дрібного хрестика та вироби з кольорової шкіри​ 5
1692

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...