Хотів битися на дискотеках у Повчі, але став чемпіоном України з кікбоксингу!

Хотів битися на дискотеках у Повчі, але став чемпіоном України з кікбоксингу!

На початку жовтня цього року ще один наш земляк відзначився на всеукраїнській спортивній арені – молодий спортсмен Владислав Капиш, який народився в Повчі Дубенського району, став чемпіоном України з кікбоксингу у категорії «лайт контакт». Цікаво, що хлопець вперше брав участь у вседержавних змаганнях для дорослих, а не юніорів і вперше здобув «золото», незважаючи на те, що його суперники були старші за віком та більш досвідчені.

Замість сільських бійок обрав професійний спорт

Скромний спокійний юнак, шия якого увішана медалями з різних чемпіонатів, не поспішає зазнаватися після підкорення чергової сходинки – щиро та без прикрас розповідає про те, як прийшов у світ спорту і завдяки чому добився таких вражаючих успіхів. «Я живу в селі, там часто відбуваються бійки на дискотеці. Захотілося не пасти задніх», – з посмішкою згадує Владислав той найвагоміший привід, який привів його в зал, де навчають кікбоксингу. Утім уже дуже скоро юнак зрозумів, що не бажає застосовувати придбані бойові навички для з'ясування стосунків із нахабними п'яними молодиками на сільській дискотеці. «Зрозумів, що мені це не потрібно. З'явився чисто спортивний інтерес», – зізнається юний чемпіон.

Каже, що «людину» з нього зробив перший тренер Анатолій Смоляр, до якого їздив на тренування в Дубно. Рівень талановитого спортсмена з глибинки зростав і через деякий час Владислав зрозумів, що йому потрібна більш ґрунтовна підготовка. Змінив тренувальну базу, знайшовши спортзал вищого рівня та досвідченого тренера в Луцьку, де кікбоксинг досить добре розвинений.

Непроста дорога до «золота» на Кубку України

Загалом Капиш займається цим видом спорту вже близько чотирьох років. Неодноразово перемагав на чемпіонатах обласного рівня, ставав призером чемпіонатів України, але перше місце на державному рівні ніяк не підкорювалося. Нарешті цього року мрія юнака збулася: на Кубку України з кікбоксингу серед дорослих, що проходив у Павлограді Дніпропетровської області, Владислав Капиш здобув «золото», виступаючи за команду Волинської області.

У престижному змаганні взяли участь сильні команди з 15 регіонів України. Загалом приїхали 25 команд, у складі яких перебувало 318 спортсменів. Із Луцька прибули 9 учасників. Усі вони завоювали призові місця, що свідчить про дійсно високий рівень підготовки кікбоксерів у цьому обласному центрі. Капиш брав участь у двох видах змагань: у «фул контакті» став срібним призером, а в «лайт контакті» здобув довгоочікуване «золото»!

Аналіз успіхів і плани кікбоксера на майбутнє

Спортсмен каже, що таке досягнення далося йому нелегко – суперники були дуже високого рівня. Владислав переживав навіть не стільки за рівень своєї підготовки: зізнається, що відчував моральний тиск через те, що всі спортсмени старші за нього – їм уже по 20-25 років, мають досвід виступів на чемпіонатах для дорослих, а Влад бере участь у всеукраїнському змаганні для дорослих учасників вперше. Утім, хвилювання та переживання не завадили кікбоксеру з Повчі показати, на що він здатен, і здобути заслужене перше місце, подолавши у фінальному поєдинку 25-річного суперника.

Зупинятися на досягнутому Капиш не буде: найближчим часом планує взяти участь у чемпіонаті України із савату (французького різновиду бойових мистецтв, що поєднує елементи класичного боксу та кікбоксингу). Крім того, Владислав уже виконав норматив майстра спорту, зараз готується до міжнародного рівня.

3249

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...