Чи працюють душевнохворі з дубенського інтернату за горілку?

Чи працюють душевнохворі з дубенського інтернату за горілку?

Рівненська облрада на днях оголосила про початок службового розслідування проти директора Дубенського будинку-інтернату. Юрія Горбачука, який очолює заклад, де утримуються інваліди та люди похилого віку, звинувачують у трудовій експлуатації та споюванні душевнохворих пацієнтів. Крім того, міжрайонний прокурор Дубна, який зініціював дане розслідування, додає, що проти Горбачука відкрито ще й кримінальні справи за фактами перевищення службових повноважень та відчуження землі. Зараз за цими справами також ведеться слідство.

Директор змушує душевнохворих працювати на фермі, кажуть в інтернаті

Ще минулого року нардеп Семен Семенченко викладав на своєму каналі Youtube відео, де утриманці інтернату змушені займатися фізичною працею, а також ролики, де ці ж люди настільки п'яні, що не можуть ні нормально розмовляти, ні встояти на ногах, не хитаючись. Офіційної реакції на ці відеофакти ні від керівництва закладу, ні від правоохоронців, соцслужб чи влади не надійшло.

Втім, за деякий час бунт назрів всередині інтернату: його працівники почали протестувати проти дій директора, стверджуючи, що Горбачук уже кілька років вивозить утриманців закладу на свою ферму, де чоловіки безкоштовно працюють, а розраховується за роботу з ними алкогольними напоями.

«Як тільки ферма родини директора була збудована, відразу ж до її обслуговування стали наші вихованці, – розказує Микола Лисенко, працівник інтернату. – На власні очі бачив, як Горбачук давав їм то пиво, то вино, то горілку. Щодня вони поверталися до закладу п'яними. І самі зізнавалися, що директор не платить їм гроші, а розраховується алкоголем».

Утриманці інтернату їдять м'ясо кілька разів на рік

І це не єдина проблема інтернату! Нарікання працівників викликають умови утримання підопічних. Василь Попов, який працює в психоневрологічному відділенні, каже, що м'ясо пацієнти бачать лише на великі свято або коли з області приїжджає комісія, про що завчасно попереджають дзвінком. До бані, яка є в закладі, допускаються тільки «обрані».

На додачу, за словами працівників інтернату, директор безпідставно звільнив деяких їх колег, а ще щедро нараховує собі премії і практикує привласнення майна. Зокрема, за свідченнями цих людей, Горбачук передав частину землі, що належала інтернату, у власність своїй племінниці, котра працює на посаді бухгалтера закладу.

На засіданні профкому більшість підтримала рішення звільнити такого керівника – відповідне подання направили в облраду. Активісти вимагають, щоб на час розслідування Горбачука відсторонили від виконання посадових обов'язків. А сам Горбачук, звісно, все заперечує: каже, що утриманці інтернату ніколи на нього не працювали і взагалі душевнохворі не працюють. А те, що вони були п'яними, пов'язано з тим, що в них хронічний алкоголізм, який не піддається лікуванню.

2567

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...