Нагородили тих, хто розвиває дубенський спорт наперекір безгрошів’ю

Дубенщина підвела підсумки спортивних досягнень району за минулий рік, відзначивши грамотами та нагородами кращих спортсменів нашого міста, котрі протягом 2015-го підіймалися на почесні п'єдестали престижних всеукраїнських і міжнародних змагань, займаючи призові місця та прославляючи наш регіон. Професійний спорт на районному рівні найчастіше розвивається не завдяки підтримці влади та спонсорів, а наперекір її відсутності. Спортсмени з провінційних містечок та сіл вимушені демонструвати силу духу не лише у протистоянні із суперниками, але й у протистоянні з побутовими труднощами, нестачею фінансування, відсутністю пристойних умов для підготовки до змагань високого рівня.
Дубенчанин прищепив українцям любов до каное
У залі зібралися люди, які успішно витримали цей бій, не зрадивши рідного регіону і залишившись жити, працювати та тренуватися на Дубенщині, хоча, напевно, багато хто з них уже зараз отримує більш вигідні пропозиції від клубів вищого рівня.
Серед присутніх був Леонід Камлочук, чемпіон світу з веслування на байдарках та каное. Нині він займається тренерською роботою – готує спортсменів до Паралімпійських ігор, зокрема, до змагань із параканое.
Камлочук розповідає, що він став першим, хто почав практикувати даний вид спорту в Україні.
Сьогодні веслування на каное досить розвинене в нашій країні, однак у Рівненській області цей вид спорту поки що представлений лише в Дубно. Протягом останніх п'яти років вихованці Камлочука регулярно брали участь у всеукраїнських змаганнях з параканое, а також у чемпіонатах Європи та світу.
Також на заході щедро відзначили місцевих футболістів – нагородили футбольний клуб «Підлужжя», переможця Суперкубка Рівненської області, та ФК «Імпульс», цьогорічного чемпіона Дубенського району з першої ліги.
Дубенська футбольна команда здобула чемпіонство без спонсорів
Гравець «Імпульса» Михайло Клікотко досягненнями своєї команди дуже задоволений – на п'ятому році існування клубу нарешті перше чемпіонство! «Ми продемонстрували єдність – всі прагнули перемоги і йшли до неї, – каже спортсмен. – Спочатку здобули перемогу в Зимовому кубку, а потім націлилися на чемпіонство».
Клікотко із сумом відзначає, що в команди «Імпульс» досі немає жодного спонсора – все робиться виключно на ентузіазмі «імпульсивних» хлопців.
Те, що футбольний клуб без фінансової підтримки може досягти таких успіхів, вразило й керівництво міста. Мер Василь Антонюк відзначив: «Я хотів би, щоб команда «Імпульс» грала за область. Можна почати з другої ліги і поступово підвищувати рівень. Досить віддавати наших спортсменів в інші міста! У дубенських футболістів гарний потенціал. А то нині людина зазвичай доходить до якогось етапу розвитку і зникає з Дубна».
Морально підтримував кращих спортсменів району і голова Дубенської РДА Юрій Парфенюк, кажучи, мовляв, головне – це «ваше бажання перемагати, досягати успіхів у спорті і прославляти нашу Дубенщину». Слова, звісно, красиві, але на голодний шлунок, як то кажуть, не повоюєш, тож непогано було б фінансово стимулювати талановиту молодь та ветеранів, щоб спортсмени залишалися в рідному місті, а не їхали в пошуках кращої долі та вищих заробітків до Рівного, Києва чи за кордон.
Коментарі