На працівницю міської ради подали до суду

На працівницю міської ради подали до суду

Афганець-письменник Олександр Лопатенко звернувся в Дубенський міськрайонний суд з позовом щодо авторського права. Як інформує кореспондент ERVE.UA Анастасія Боднарська, 7 сторінок тексту із його власної книги «Свобода или смерть» використала у своєму виданні «І лише пам`ять не мовчить» Ерна Шевчук.

Остання є начальником відділу з питань внутрішньої політики, зв`язків з громадськими організаціями та ЗМІ Дубенської міської ради та надрукувала свою книгу за кошти міського бюджету.

Проте як зазначає Ерна Шевчук, у виданні є інформація про автора «Свободи или смерти» та навіть його фото. За її слова, у джерелах вказано звідки вона взяла інформацію.

«Це не плагіат. Матеріал в книжку поданий перекладачем цих текстів Миколою Пшеничним, який є членом редакційної колегії цього видання. Дійсно, Лопатенко в суд подав, що використали його авторське право», — розповідає жінка.

Але Олександр Лопатенко говорить, що про такі дії Шевчук не знав і його це дуже обурило.

«Ерна зробила переклад українською мовою з моєї книжки «Свобода или смерть» і написала «Воля або смерть». В джерелах вона вказала сайт, звідки взяла цей текст. Книжка є в інтернеті, але я не хотів, щоб вона була видана в широкому форматі. Це мої особисті враження. Треба було брати мій письмовий дозвіл. Я дізнався про це, коли вже книжка вийшла. І був шокований», — пояснює Лопатенко.

Наразі справа щодо авторського права на текст із книжки знаходиться у суді. Засідання відбудеться 2 червня у Дубно.

2126

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...