Дубенчани побилися за гуманітарну допомогу

Дубенчани побилися за гуманітарну допомогу

Неабиякий ажіотаж розгорнувся навколо незвичної для пересічних дубенчан події, що розвивалася днями у місті. Таємничий благодійник організував здавалося б чудову акцію: гуманітарну допомогу (одяг) роздавали усім хто забажає абсолютно безкоштовно і вдосталь буквально на вулиці. Та все було б добре, якби дубенчани за неї не побилися…

Чималий натовп скупчився біля гаражного приміщення, затюкованого доверху мішками. Троє волонтерів буквально боронили той весь крам, а дубенчани ніби здійснювали напливи штовхаючи один одного. Дивний, кумедний і водночас моторошний вигляд мала та вся благодійна акція біля гаражного приміщення (на базі старої станції технічного обслуговування в мікрорайоні «Базарчик»).

Люди штовхалися, сварилися, виборюючи місце в черзі. Бідолашних волонтерів – заблокували в приміщенні боксу, доверху затюкованого безкоштовною гуманітаркою.

Як з'ясувалося, в бокс лише по десять людей (два мішки халявної гуми на дану кількість). Поки одні перебирали (хвилин з 30) інші 100 чекали, мерзнучи, штовхаючись, притискаючи один одного до входу в бокс так тісно, що й продиху не було (і це на досить великому подвір'ї). А ще без посвідчення особи – ніяк. Весь цей час люди конфліктували між собою і волонтерами. Навряд чи в часи блокади Ленінграду так чавили одне одного в черзі за пайком.

В натовпі чого тільки не почули: і що то міська рада вина, і мішки перебрали, і паспортні дані на махінації збирають, і що одні крадії …

Жах якийсь!

Дізналися, що організатор акції — Дмитро Левицький безпосередній засновник „Всеукраїнського благодійного фонду „Європа".

Саме він розповів про деякі подробиці акції:

-Насправді наш благодійний фонд не мав на меті чимось, а чи якось поставити в не зручне становище дубенчан. – розповів пан Дмитро. -Наш намір – допомогти кожному. Враховуючи той факт, що сьогодні основна маса українців – малозабезпечені, вирішив роздавати всім бажаючим гуманітарну допомогу.
Але ніхто не міг передбачити що серед мешканців Дубна це викличе такий ажіотаж. Поведінка бажаючих здобути речі на халяву вимусила волонтерів створити чергу
— Одна жінка — розповів Дмитро Левицький — схопила цілого мішка і спробувала з ним бігти. Ще інші люди стали, перебираючи речі, відкидати те, що не згодилося – прямо на брудний сніг. А ще дві жінки – не поділивши, розірвали подушку, і навіть дійшло до бійки… Тому ми припинили того дня роздачу гуманітарної допомоги і вирішили зробити ще одну спробу – наступного, але дисципліновано.

Також, трапилися «розумники», які приходили по три рази, а потім взяли з того зиск — продавали речі на ринку!

— Я вирішив – повідомив Дмитро Леонідович. — видавати речі почергово і з посвідченням особи, щоб не було безладу. Можливо й є незручності є в тому, що бокс малий, але іншого безкоштовного приміщення в мене не було, і окрім всього — ніхто й подумати не міг, що дубенчани можуть проявити таке бузкультур'я!

А чи від спраглості за халявою, а чи від злиднів… ми такі? Певно, ще далеко нам до європейського цивілізованого рівня?

Не змогли оцінити і розпізнати добро, побачили й в тому: владу, злодіїв, підвох. Не віримо в добро і диво, коли воно перед нами, не віримо (!) навіть тоді, коли приймаємо безкоштовні подарунки й не відаючи: хто і навіщо нам їх роздавав.

Насправді ніхто з того натовпу й гадки не мав, що допомогу привезли зі Швеції стараннями „Всеукраїнського благодійного фонду „Європа".

Дмитро Леонідович на завершення нашої короткої розмови відзначив, що не мав наміру якимось чином афішувати свою благодійну діяльність, розголошувати це. Розповів й про те, що дана благодійна організація надає допомогу і в зону АТО, і в будинки-інтернати і для потреб інвалідів, і адресно, тощо.

До речі, в тижневику «Нашому дзеркалі» редакція додала до слів автора статті: мовляв там роздавали «вживані труси». Абсолютна нісенітниця! Бо речі там були справді гарні й корисні.

Тож хотілося б побажати пану Дмитру – терпіння і наснаги в цій непростій справі, а дубенчанам – толерантності, культури і віри в добро.

Фотогалерея:
Дубенчани побилися за гуманітарну допомогу 0Дубенчани побилися за гуманітарну допомогу 1Дубенчани побилися за гуманітарну допомогу 2Дубенчани побилися за гуманітарну допомогу 3
1993

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...