На Дубенщині скажений кіт покусав господиню

На Дубенщині скажений кіт покусав господиню

Минулого тижня жительку Дубенщини вкусив домашній кіт. Запідозривши неадекватну поведінку кота, вона звернулася до ветеринарів. Їй порадили закрити кота в клітку. У клітці тварина через день загинула. Проте ветслужба зробила відповідні аналізи і у кота таки виявили сказ.

Ситуацію прокоментував начальник управління ветеринарної медицини в Дубенському районі Анатолій Новак

-Випадки сказу серед тварин – непоодинокі на Дубенщини. Кіт отримав зараження скоріше за все, з'ївши польову мишу. В цій ситуації саме небезпечне, що він вкусив свою господині тож є вірогідність зараження хворобою самої жінки. Ми зреагували, провівши необхідне щеплення всіх тварин у господарстві постраждалої. А вона сама звернулася до медиків.

У районній лікарні нам повідомили, що справді такий випадок був. Лікарям потрібно було діяти негайно і швидко. І тут сталося непередбачуване: необхідних ліків та вакцини в лікарні банальним чином не було. А ця страшна хвороба для людини – смертельна, якщо вчасно не провести щеплення і не надати необхідні медпрепарати.

— Ми кинулися на пошуки обдзвонили всю Україну, — розповів завідувач травматологічного відділення Дубенської ЦРЛ Мирон Павлів , щоб знайти необхідні медпрепарати. Справа в тім, що в Україні такої вакцини не виготовляють, закупки скоріш за все вчасно не провели. Тут питання до Міністерства охорони здоров'я, влади – Чому так відбувається у нашій державі?

На щастя, дубенські медики знайшли необхідні ліки у Харкові, а декілька ампул вакцини – в Радивилові. За два дні вже змогли надати медикаментозну допомогу покусаній скаженим котом пацієнтці.

Ця хвороба не чекає, як розповів нам лікар. Щеплення необхідно вводити негайно, бо якщо людина вже захворіла — їй не допоможеш нічим.

Також лікар розповів, що на Дубенщині за останній час багато випадків нападів бродячих собак на людей. Зокрема. В Дубні за останній тиждень «нічийні песики» в мікрорайоні «Садова» покусали п'ятьох перехожих…

Всім цим людям варто було для профілактики ввести вакцину (не одноразово, а з повторенням курсу через певний проміжок часу), бо ніхто не зможе дати гарантії що ці тварини не були заражені сказом.

-Вакцин ж немає… Можливо й знайдеться декілька ампул в області – відзначив лікар – але їх замало….

Хотілося б щоб влада перейнялася цією проблемою, а серед бродячих собак провели щеплення, бо ж вони з нашого міста нікуди не подінуться, а обіцяного притулку для них ніхто так і створив….

2195

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...