Дубенчани вшанували пам'ять воїнів-«афганців»
До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-ої річниці з дня виведення Радянських військ із території Республіки Афганістан у Дубні запланували низку заходів упродовж декількох днів. Серед ушанувань і мітинг пам'яті «Гіркої пам'яті ковток», який відбувся 15 лютого біля пам'ятника загиблим землякам воїнам-«афганцям».
Щороку десятки дубенчан 15 лютого з квітами та лампадками приходять до монументу згорьованої Матері-Батьківщини, на якому викарбувані імена дев'ятьох наших земляків. Кожного року лави причетних до тієї війни зменшуються. Боляче дивитися на тих, кого бої зробили каліками фізичними та духовними, боляче дивитися на матерів та дружин, які з року в рік із сумом в очах приходять вшанувати пам'ять відважних синів та чоловіків…
Цьогоріч напрочуд теплою погодою увінчалося Стрітення Господнє, наче надію на краще послав Бог у сонячному промені. Окрім причетних до Дня вшанування, завітали на реквієм та з промовами виступили Дубенський міський голова Василь Антонюк, голова РДА Юрій Парфенюк, голова Дубенської організації Української спілки ветеранів Афганістану Анатолій Пожарський та заступник командира військової частини А1519, підполковник Юрій Нечитайло. Чоловіки говорили про важкі втрати Афганістану і про сьогоднішні болючі смерті та про кровопролиття на українській землі.
Настоятель Свято-Георгіївської церкви м. Дубна о. Євгеній Новосад відправив поминальну панахиду за загиблими воїнами та тими, хто помер у мирний час. Червоними гвоздиками уквітчалося підніжжя пам'ятного знаку. Було на реквіємі чимало військових, які відсалютували на знак вічної пам'яті про Героїв.
Коментарі