Дубенська влада ніяк не заспокоїться

Дубенська влада ніяк не заспокоїться

Судовий позов на державного реєстратора подала Дубенська міська
рада через те, що реєстратор прийняла пакет документів, які в рамках процесу
реформування подала комунальна газета «Замок». 
Влада вирішила оскаржувати дії
реєстратора і таким чином загальмувати процес роздержавлення видання.


Нагадаємо, до цього редакція
виграла два суди проти міської влади, яка спершу дозволила газеті іти в першому
етапі реформування, а потім «передумала» і скасувала своє рішення. Натомість –
надіславши у редакцію численні перевірки.


Спочатку Дубенський
міськрайонний, а потім Житомирський апеляційний суд виніс вердикт на користь
газети. Відтак, подавши касаційний позов до Вищого адміністративного суду,
влада в Дубн
івирішила іти іншим шляхом і судитися вже з
реєстратором.


Відповідно до закону, те, що
справа наразі знаходиться у Вищому адміністративному суді, не є перешкодою для
нас здійснювати процес реформування, –
розповідає у коментарі НСЖУ головний
редактор газети «Замок» Микола Мороз.
 - Ми подали документи до реєстратора ще 14
січня. І вже через два місяці могли здійснювати наступні кроки. Натомість,
змушені знову судитися. Наші подальші дії загальмовані, доки справа
розглядатиметься судом. Чергове засідання призначене на 20 червня. Але де
гарантія, що його не перенесуть на 20 серпня чи 20 вересня? Адже всім
зрозуміло, що суддів у судах катастрофічно не вистачає, справи розглядаються
дуже довго.


За словами редактора, міська
влада жодним чином не поінформувала його про таке рішення. Дізнався вже по
факту судового позову.


Юрист Тетяна Голубока, яка
відстоює право газети у суді
(залучена Інститутом розвитку регіональної преси)
, адже зараз редакція вступила у
справу (щодо позову до реєстратора) як третя особа на стороні відповідача
,коментує:


– Ми будемо підтримувати
правомірність дій державного реєстратора, оскільки переконані у тому, що вони
були вчинені згідно з діючим законодавством
.


Голова НСЖУ Сергій Томіленко
зазначає,
що в цій ситуації йдеться не просто про небажання місцевої ради
відпустити газету, а про свідому ворожу позицію міського голови.


– На жаль, бачимо, що влада в
Дубно не тільки ігнорує Закон, а й свідомо намагається знищити газету. І
Національна спілка журналістів, і наші партнери – Інститут розвитку регіональної
преси – підтримуватимемо газету, надаватимемо посильну юридичну допомогу та
шукатимемо можливості політичного впливу на місцеву владу,
зазначив Сергій
Томіленко.


За інформацією НСЖУ

1849

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...