Експерти пропонують селам об'єднуватися з Дубном

Експерти пропонують селам об'єднуватися з Дубном
Днями відбулося засідання робочої групи з підготовки перспективного плану громад Рівненської області. Загалом на робочій групі розглянули 4 пропозиції щодо об’єднання. 

 

Якщо пропозиції Березнівського, Сарненського, Костопільського районів підтримали, то ініціативу про об’єднання Іванівської та Малосадівської сільрад на Дубенщині представники робочої групи не підтримали.«Кількість населення потенційної громади складатиме 2700 людей. Власні доходи на одну особу складуть лише 270 гривень. А це втричі менше, ніж в середньому в Дубно. Тому ця громада матиме недостатньо фінансів. У них не буде коштів на утримання своїх закладів», — наголосив Костянтин Мокляк.

 

Фахівці вважають, що перспективним для цих сільрад буде все таки об’єднання навколо Дубно.

 

«Сьогодні ми моніторимо діючі ОТГ. Їхні якісні показники повинні переважати кількісні. Адже не всі утворені громади – спроможні. Є малі та дотаційні. Справжня ОТГ повинна бути фінансово ефективною та здатною забезпечити себе», — підкреслив Ігор Тимошенко.

 

Нагадаємо, на Рівненщині утворено 24 ОТГ. Перспективним планом передбачено створення — 64. Призначення перших місцевих виборів чекають 5 ОТГ. Про це повідомляє Рівненська ОДА.

1521

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...