Поети змагались у стінах Дубенського замку

Поети змагались у стінах Дубенського замку

У суботу, 5 березня, в Дубенському замку відбувся літературний конкурс під назвою «ЛІТра поезії». В кілька турів поети з Дубенщини змагалися за звання найкращого. Переможця обирали за результатами голосування відвідувачів заходу. В перервах між турами для присутніх зіграв вокаліст гурту «Відстань» Михайло Коваль, свої прозові твори зачитали Діма Волов та Софія Гудич. Організатором заходу є ВП ГО «ВМР Національний Альянс» у Рівненській області.

Участь у так званому поетичному слемі взяли семеро конкурсантів: Свілана Марчук, Дмитро Вавринюк, Андрій Мелоян, Стела Артуа, Марія Штука, Настя Пригода, Анастастасія Алексейчук. Для читання своїх творів кожен мав від 4-х до 2-х хвилин у різних турах. Вірші лунали на різні теми, а саме: України, війни, кохання та людських чеснот. Варто зазначити, що абсолютно всі автори поезії виявились зовсім не схожими одне з одним, тож гості свята змогли насолодитися цікавими поетичними формами.

Переможницею конкурсу стала поетеса Світлана Марчук, яка на «ЛІТрі поезії» читала свої твори вперше. Вона розповіла, що вірші — це те, що у неї всередині, тому вона й вступила на факультет літературної творчості та пише дуже багато авторських творів, проте не могла раніше їх читати на публіку через свій внутрішній страх. У Світлани цілих дві перемоги! Перша — здобута на конкурсі, а друга — перемога над власним страхом. У нагороду дівчина отримала книгу Юрія Іздрика.

Найоригінальнішим поетом виявився Дмитро Вавринюк, який, ввійшовши в трійку лідерів, зачитав в останньому турі такі слова: «Я б сказав, але не буду». З таким виступом Дмитро здобув друге місце. Про сучасних поетів Діма говорить так: «Такі заходи дуже важливі, бо поет — це не для себе, це для людей. Не має сенсу якась річ, якщо нею ти не можеш поділитися з кимось. Не вистачає сучасному поету мотивації (в школі, універі, державі), розуміння (це теж покликання, а не дитячі забавки), стереотипи («о, ти поет, значить, бідний безробітний»)».

Треба зазначити, що подібні заходи «Національний Альянс» в Дубні проводить не вперше і щоразу події користуються успіхом у місцевих.

Організатори заходу висловлють подяку директору Дубенського історико-культурного заповідника Леоніду Кічатому, конкурсантам та гостям, яких зібралося близько тридцяти. Про ідею організувати такий захід розповідає голова ВП ГО «ВМР Національний Альянс» у Рівненській області Ольга Ворончук: «На Дубенщині є багато талантів, але вони не завжди мають змогу поділитись своєю творчістю з широкою публікою. А поетичний слем дає можливість не лише бути почутими, але й позмагатись за прихильність публіки, розвиватись та самовдосконалюватись. Дубенчанам не вистачає подібних заходів, тому ми із великим задоволенням виконали цю місію, будемо проводити і надалі подібні заходи».

Зараз поезія для багатьох — спасіння. В ній шукають відради, поради й розваги. На захід відвідувачі прийшли кожен із власною метою і їм точно вдалось задовольнити свої потреби. Поезія нині повністю зникла з телеекранів, її зовсім не чути на радіо. Про стан поезії відвідувач літературного слему Віталій Шемета говорить так:

«Я як людина сучасна цікавлюсь не тільки новітніми технологіями, а й літературою, тому і відвідую такі заходи. Я вважаю, що великої необхідності повернення новітної літератури на телепростір немає, оскільки для сучасної молодої людини телевізор відійшов на задній план і все, що її цікавить, вона знаходить в Інтернеті. На мою думку, саме там поезії місце, а ще поетам треба часто спілкуватися зі своєю аудиторією на таких заходах».

Нинішньому читачеві треба вчитись розбиратись у літературі, адже вона невіддільна від історії народу і нації, а під час подібних заходів можна ознайомитися з чимось новим та обговорити сучасні твори в колах таких самих шанувальників літератури.

«Національний Альянс» обіцяє й далі проводити літературні зустрічі в різних цікавих та оригінальних формах і гарантує таку ж дружню атмосферу, як і на «ЛІТрі поезії».

Завжди пам'ятайте, що «Поезія — це завжди неповторність» та вчіться цінувати саме український продукт, адже він найближчий нам навіть за переживаннями та описаними проблемаии.

Софія Гудич, прес-служба ВП ГО «Всеукраїнський молодіжний рух »Національний Альянс" у Рівненській області

1775

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...