Працюючим пенсіонерам скасували 15-відсоткове зниження пенсій

Працюючим пенсіонерам скасували 15-відсоткове зниження пенсій

Верховна Рада підтримала урядову пенсійну реформу. Після підписання документу Президентом уряд зможе розпочати виплати підвищених пенсій


Від 1 жовтня мінімальну пенсію буде збільшено до 1452 гривень. Пенсії будуть перераховані відповідно до зростання середньої заробітної плати, а розмір виплат пенсіонерам, які вийшли на пенсію в різні роки, може відрізнятися в 2,5 рази.


Реформа встановлює однакові для всіх умови призначення пенсій – нарахування в залежності від стажу і розміру заробітної плати.


З 1 жовтня  скасовано 15-відсоткове зниження пенсій тим, хто продовжує працювати.


Завдяки реформі буде ліквідовано дефіцит Пенсійного фонду, адже у цьому році він становить майже половину від потреби. Уряд планує до 2024 року зробити Пенсійний фонд бездефіцитним та інвестувати в підвищення пенсій.


Також до законопроекту були внесені правки, які посилюють соціальний захист людей праці. Зокрема, закон дозволяє з 1 січня 2028 року призначати пенсії незалежно від віку особам, в яких страховий стаж складає 40 і більше календарних років, а це дозволить виходити на пенсію раніше 60 років.


Підприємці зможуть розраховувати на призначення пенсії в 60 років завдяки зарахуванню до страхового стажу підприємницької діяльності, яка здійснювалася по 31 грудня 2017 року.


Вже з 1 січня 2019 року буде запроваджено другу складову системи пенсійного забезпечення – накопичувальну систему загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, що забезпечить більш високі пенсійні виплати у майбутньому. Про це йдеться на сайті Дубенської РДА.


Фотогалерея:
Працюючим пенсіонерам скасували 15-відсоткове зниження пенсій 0
2072

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...