У Дубенській ЗОШ №1 - незвичайні уроки

У Дубенській ЗОШ №1 - незвичайні уроки
Уже два місяці 100 шкіл України пілотують проект «нова українська школа» у перших класах. Наступного року Стандарт запрацює по всій країні і вчителям доведеться вчити дітей по-новому. На Рівненщині до пілоту долучились Рівненська ЗОШ №18, Рокитнівська ЗОШ №3, Дубенська ЗОШ №1 та Великоомелянський НВК Рівненського району. 

 

Як розповіла директор Дубенської школи Вікторія Дмитрієва, ідеальна тиша на уроках відходить у минуле. Головне завдання нової школи – правильно організувати спілкування, адаптувати дитину до життя. Кожен тиждень у пілотних класах – тематичний. Вчителі, які ведуть перші класи, мають свободу переставляти теми місцями, визначати, скільки часу потрібно на вивчення кожної. Але в цій свободі, зізнаються, їм буває складно. 

 

Більшість уроків у цих перших класах  інтегровані. Це означає, що одну тему діти вивчають з перспективи різних предметів. Урок математики може проходити на вулиці: одні рахують листочки, а інші каштани. Якщо діти втомилися, можуть бути перерви посеред уроку. 



«У нас немає підручників. Звичайно в Міносвіти підготували зразки уроків, однак вчителям доводиться орієнтуватися на рівень  знань своїх учнів і робити власні розробки уроків, враховуючи все, навіть погоду. Нам дають тему «Техніка, яка допомагає», а до цього нам потрібно інтегрувати математику, українську, читання, і все зробити так, аби дитина за допомогою дидактичних ігор пізнала, вивчила, і в її пам’яті щось залишилося. Тому щовечора ми підбираємо завдання, які передбачають індивідуальну і групову роботи. Це все має бути комбінованим, тому це досить складно, але творчо», –  каже про нюанси апробації розроблених уроків вчителька. 

 

Щоб навчання проходило цікавіше і по-новому донести матеріал, адміністрація закладу закупила потрібне обладнання. Для таких класів придбали телевізор, копіювальну техніку, спеціальне обладнання, змінні стенди на стінах, меблі-трансформери. Крім того, у класі з’явилися  зони з іграшками та наочністю. Зокрема, зона матеріалів, вчителя, настрою, тиші, мистецтва, досягнень, ігор, а стіни класу та коридору – додатковий простір для творчості. 

 

«Найбільше їм подобається розповідати про себе, свої враження. Вони саме в такому віці, коли їм легше ділитися інформацією, ніж її сприймати. Дітям дуже подобається гра «Хто я?», де потрібно вгадати слово», – зауважила вчителька

 

«По цій системі діти стали більш розкутими. Вони сміливіше висловлюються. Крім того, робота в групі виявляє лідерські якості, індивідуальні здібності учнів. А правила роботи в групах діти розробляють разом з учителем. Вчителі не вказують дитині на помилки, а виділяють, показують як правильно»,ділиться враженнями від апробації стандарту директор Вікторія Дмитрієва. 

 

Батьки першокласників відзначають, що поки їхні діти не завантажені і з радістю йдуть до школи. За матеріалами управління освіти і науки Рівненської ОДА.


Фотогалерея:
У Дубенській ЗОШ №1 - незвичайні уроки 0У Дубенській ЗОШ №1 - незвичайні уроки 1У Дубенській ЗОШ №1 - незвичайні уроки 2
2139

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...