Привільненська та Смизька ОТГ - серед лідерів у Рівненській області

Привільненська та Смизька ОТГ - серед лідерів у Рівненській області
На Рівненщині продовжують моніторити спроможність об’єднаних територіальних громад. Передусім рейтинг ОТГ області проводиться за показниками власних доходів, у тому числі в розрахунку на 1-го мешканця. Тут лідерами є Крупецька, Привільненська та Клесівська ОТГ.

Наступний критерій – це рівень дотаційності громад.
Бездотаційними є Крупецька та Клесівська ОТГ. Серед лідерів також Радивилівська та Смизька громади. Більшість громад області мають дотаційний рівень на рівні 30%. Виняток – 5 ОТГ.

Запорукою майбутнього розвитку громад є значимі власні капітальні видатки, тобто розвиткові кошти. Це необхідно для забезпечення співфінансуванння масштабних інвестиційних проектів, основним джерелом фінансування яких є кошти державного бюджету, міжнародної технічної допомоги, проектів міжнародних фінансових організацій.
Нині найкращі можливості у Привільненської, Крупецької та Бабинської громад.

Окрім того, ще одним критерієм спроможності ОТГ єпитома вага видатків на утримання апарату управління. Рекомендований показник у даному випадку – не більше 20%.
Тут лідери – Радивилівська, Смизька, Деражненська та Крупецька громади.
При цьому понад 40% власних доходів іде на утримання апарату у Пісківській та Висоцькій громадах, 39% – у Козинській.


Виходом з такої ситуації є укрупнення ОТГ шляхом ініціювання приєднання сусідніх громад, а також оптимізація штатної чисельності управлінських апаратів.


Нагадаємо, в області вже сформовано 26 ОТГ, у 24-х з яких вже відбулись перші місцеві вибори, а 18 працюють на умовах прямих взаємовідносин з державним бюджетом. На сьогоднішній день відсутні ОТГ у Березнівському, Володимирецькому, Здолбунівському, Корецькому, Острозькому та Рокитнівському районах. Про це повідомляє Рівненська ОДА.
2231

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...