ОТГ Дубенщини можуть позмагатися за участь у проекті

ОТГ Дубенщини можуть позмагатися за участь у проекті
Сільські, селищні та міські об’єднані територіальні громади Рівненщини можуть позмагатися у конкурсі задля участі у проекті«Бюджет участі, як інструмент розвитку громади». Він реалізовується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується ЄС та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Мета проекту – підвищити рівень участі громадян ОТГ Західної України у прийнятті рішень через запровадження у цих громадах бюджету участі. Це демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста та/або голосування за них.

Будь-який житель міста може подати проект, пов’язаний з покращенням життя в місті, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проект реалізують в рамках бюджету.

Тож для ОТГ проведуть конкурс, під час якого відберуть 6 об'єднаних територіальних громад, у яких будуть запроваджені бюджети участі.

Громади переможниці конкурсу отримають:

— експертно консультаційний супровід для запровадження у громаді бюджету участі;

— можливість для трьох представників ОТГ пройти навчання на дводенному семінарі щодо методології запровадження громадських бюджетів участі;

— проведення безкоштовного навчання для бажаючих активістів, які планують подати свої пропозиції на конкурс проектів;

— зйомку відео проморолика про громаду, який можна буде використати для просування та промоції ОТГ;

— пакет методичних матеріалів.

Допомога, яку надаватиме Західноукраїнський ресурсний центр, охоплюватиме комплекс консультаційних, інформаційно-просвітницьких та навчальних заходів, направлених на підвищення спроможності жителів громад самим приймати рішення, куди витрачати частину місцевого бюджету, щоб поліпшити життя громади. Очікується, що такий процес буде закріплений у нормативних документах відповідних ОТГ.

Вимоги до учасників конкурсу

— Заявник повинен заповнити аплікаційну форму встановленого зразка.

— Заявник повинен продемонструвати добру волю та готовність зафіксувати певний відсоток від бюджету ОТГ для реалізації громадських проектів, шляхом подання спільної заявки на участь у конкурсі, яку повинні підписати: голова ОТГ, принаймні троє депутатів місцевої ради та двоє представників активної громадськості  (більша кількість підписантів зміцнює позиції заявки).

— Заявник повинен гарантувати, у разі відбору відповідної ОТГ, готовність мобілізувати необхідну кількість місцевих жителів та представників ради для участі у навчальних заходах проекту.

— Заявник повинен надати попередню згоду щодо внесення на розгляд відповідної ради питання про затвердження Положення про бюджет участі.

— У ОТГ повинен бути наявний веб-сайт, на якому можна розмістити платформу для он-лайн голосування за проекти на бюджет участі.

При проведенні відбору перевага буде надана тим 6 ОТГ, які вкажуть найбільш переконливі аргументи важливості реалізації проекту у громаді та зазначать чи готовий орган місцевого самоврядування громади виділяти із місцевого бюджету кошти на впровадження бюджету участі.

Для участі у конкурсі заявники повинні заповнити АНКЕТУ встановленого зразка і надіслати її зі сканованою сторінкою з підписами (що підтверджує згоду на участь у проекті) на електронну пошту office@zurc.org з назвою повідомлення «Бюджет участі (вказати назву ОТГ)» до 17 години 30 березня 2018 року.

Процедура відбору учасників:

— На першому етапі розгляду, у перші дні після проходження кінцевого терміну подання заявок, здійснюється перегляд поданих анкет щодо їх відповідності технічним вимогам.

— На другому етапі проводиться засідання експертної комісії, на якому буде ухвалено остаточне рішення про визначення шести ОТГ-учасників проекту, а також двох — трьох резервних громад, які зможуть замінити когось у випадку непередбачених обставин чи недобросовісного виконання зобов’язань.

Про результати конкурсу його учасників буде повідомлено електронним листом на адресу, яку вони вкажуть в аплікаційній формі до 13 квітня 2018 року.

У разі додаткових питань звертатися на електронну адресу office@zurc.org.
1162

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...