Дубенчани вшанували почесного громадянина Дубна - Юрія Шумовського

Дубенчани вшанували почесного громадянина Дубна - Юрія Шумовського
У четвер, 22 березня, в Державному історико-культурному заповіднику м. Дубна відбулася презентація виставки із фондів заповідника, присвяченої 110-річчю від Дня народження українського археолога, дослідника Африки, члена міжнародної Вільної академії наук в Парижі, міжнародного Африканського інституту в Лондоні, НТШ у діаспорі та почесного громадянина міста Дубна Юрія Шумовського.

На виставці представлені особисті речі, предмети з досліджень і мандрівок Шумовського в республіці Малі та фотосюжети його робіт.

Юрій Шумовський народився в селі Мирогоща Дубенського району в родині священика. Випускник Дубенської гімназії, Кременецької духовної семінарії та Варшавського університету. Працював на Дубенщині як археолог польського національного музею, обіймав посаду директора Рівненського обласного краєзнавчого музею в період німецької окупації. Дослідник народів Африки, автор нарисів «Під гарячим сонцем Африки», викладав в Нью-Йорку. Закінчив життя у Саванні (США).
Письменник Микола Іванович Пшеничний під час презентації представив свою повість-есе «Наша родина не байдикувала» про родину Шумовських.

Захід розпочався з Божої служби в каплиці пророка Божого Іллі, що знаходиться у Надбрамному корпусі Дубенського замку.

З вітальним словом на презентації виступив директор Заповідника Леонід Кічатий. Також згадали про життя і діяльність Юрія Шумовського Юрій Пшеничний – заввіділом історії ДІКЗ м. Дубна; В'ячеслав Посільський – вчитель історії Мирогощанської ЗОШ, Віктор Луц – завідуючий художнім відділом Рівненського краєзнавчого музею, отець Володимир – настоятель Мирогощанської церкви Архистратига Михаїла, Світлана Соборук – голова Мирогощанської сільської ради. Про це повідомляє прес-служба заповідника.
Фотогалерея:
Дубенчани вшанували почесного громадянина Дубна - Юрія Шумовського 0Дубенчани вшанували почесного громадянина Дубна - Юрія Шумовського 1Дубенчани вшанували почесного громадянина Дубна - Юрія Шумовського 2Дубенчани вшанували почесного громадянина Дубна - Юрія Шумовського 3
1158

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...