Водій у стані алкогольного сп'яніння збив велосипедиста, за що отримав 6 років за ґратами

Водій у стані алкогольного сп'яніння збив велосипедиста, за що отримав 6 років за ґратами

Дубенська місцева прокуратура повідомляє, що за 4 місяці 2018 року територіальними органами поліції зареєстровано 23 кримінальних провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 та ч.2 ст.286 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами), де учасникам ДТП спричинено тілесні ушкодження. У провадженні слідчих на даний час перебуває 86 кримінальних проваджень, зареєстрованих за цими статтями.


Найбільша питома вага кримінальних правопорушень проти безпеки руху та експлуатації транспорту за 4 місяці 2018 року припадає на Дубенський район, що становить 7,4 % з усіх зареєстрованих (14,9% за минулий рік по Дубенському районі).


За період часу з 01.01.2017 по 31.12.2017 слідчими територіальних органів поліції закінчено досудове розслідування у формі скерування до суду обвинувального акту чи клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності у 36 кримінальних проваджень, відомості про які внесені до ЄРДР за ознаками злочинів, передбачених ст.286, 289 КК України, на противагу 13 таким кримінальним провадженням у 2016 році.


З усіх направлених до суду у 2017 році кримінальних проваджень вказаної категорії, у 16 скеровано клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності, у зв’язку з примиренням винного з потерпілим, а у 19 кримінальних проваджень направлення для розгляду до суду  з обвинувальним актом.


Протягом 12 місяців 2017 року  територіальними судами прийнято кінцеве процесуальне рішення у 25 кримінальних провадженнях даної категорії, з яких у 13 ухвалено обвинувальний вирок. З 13 вироків у 4 кримінальних провадженнях судом застосовано до обвинуваченого покарання у виді штрафу, 9 особам призначено покарання у виді позбавлення волі, з них 2 до реальної міри покарання. До 3 осіб застосовано положення Закону України «Про амністію у 2016 році».


За 4 місяці 2018 року судами розглянуто 9 кримінальних проваджень у яких особи підозрюються або ж обвинувачуються у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 та ч.2 ст.286 КК України, де лише у 1 кримінальному провадженні судом призначено покарання у виді виправних робіт та ухвалено обвинувальний вирок, інші судами закрито у зв’язку з примиренням учасників процесу.


Так, вироком Дубенського міськрайонного суду від 10.10.2017 засуджено 30-річного жителя Дубенського району за вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст.286 КК України. Суд підтримав позицію Дубенської місцевої прокуратури та визнав чоловіка винним у тому, що останній на початку листопада 2015 року, будучи у стані алкогольного сп’яніння, перебуваючи на кермом ВАЗівки, проявивши неуважність до дорожньої обстановки, що склалася в момент виникнення перешкоди для руху у вигляді велосипедиста, який рухався у попутному напрямку, негайно не вжив заходів для зменшення швидкості руху аж до зупинки транспортного засобу або безпечного для інших учасників руху об’їзду перешкоди та допустив наїзд на велосипедиста, від чого останній загинув на місці події.


Зловмиснику призначено покарання у виді 6 років позбавлення волі, під варту останнього взято у залі суду відразу після оголошення вироку. Водночас суд задоволив позовні вимоги потерпілих про стягнення матеріальної та моральної шкоди понад 200 тисяч гривень.


Довідково
Місцева прокуратура інформує, що Кримінальним кодексом України за вчинення злочину, передбаченого ч.1 ст.286 КК України передбачене покарання у виді штрафу, виправних робіт, арешту, обмеження чи позбавлення волі, у разі вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст.286 КК України (порушення ПДР, що спричинили тяжкі тілесні ушкодження або смерть потерпілого) передбачене покарання у виді позбавлення волі строком від 3 до 8 років, а за вчинення злочину, передбаченого ч.3 ст.286 КК України (порушення ПДР, що спричинили загибель кількох осіб) загрожує покарання у виді позбавлення волі, строком від 5 до 10 років.


Про це повідомляє керівник Дубенської місцевої прокуратури Василь Мартинюк

1212

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...