Рачинських "Кумоньок" привітали зі званням "Народний"

Рачинських

Днями в будинку культури с. Рачин вітали жіночий вокальний ансамбль «Кумоньки» з присвоєнням звання «Народний». Цей ансамбль був створений у 2012 році та об’єднав людей молодого віку, різних професій та освіти, але майже всі учасники між собою є кумами. Колектив почав свою діяльність у складі 4 чоловік, на даний момент в ансамблі – 12 учасників.


До репертуару ансамблю «Кумоньки» входять українські та польські народні, козацькі, повстанські, обрядові та сучасні пісні. Також колектив виконує авторські пісні жителів громади.У 2012 році жіночий вокальний ансамбль «Кумоньки» представляв Дубенський район на обласних обжинках «Хай поле врожайне вам піснею стане» у м. Остріг, у 2013 році завдяки активній участі колективу  «Кумоньки» Рачинський КДК увійшов у шістку кращих в Рівненській обл., у 2012-2013 рр. ансамбль став учасником районної мистецької акції «Від села до села», де зайняв 2 та 3 місця відповідно серед колективів Дубенського району.


Упродовж 2012-2018 рр. жіночий вокальний ансамбль «Кумоньки» є постійним учасником районного фольклорного свята «З народної криниці» та «Прийди, прийди весно-красна». У січні 2017 року с. Рачин представляло Дубенщину в обласній мистецькій акції «Мистецтво одного села» в Рівненському обласному краєзнавчому музеї, де візитівкою села став жіночий вокальний ансамбль «Кумоньки».


У рамках підписання двосторонньої угоди про співпрацю між Дубенським районом та Седлецьким повітом (Республіка Польща) у травні 2018 року відбувся виступ ансамблю «Кумоньки» на Інтеграційному фольклорному фестивалі «Маjowke na Ludowo», який проходив в будинку творчості «Reymontowka» в гміні Котунь. Колектив «Кумоньки» активно бере участь у масових заходах сусідніх сіл, тому у 2017–2018 рр. став учасником фестивалю «Ластівка-FEST» у Смизькій ОТГ. Влітку 2018 року в Києві проходив Всеукраїнський фестиваль «Університетське літо» в Маріїнському парку, де ансамбль «Кумоньки» представляв Дубенщину.


942

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...