У двох дубенських школах відвідуваність контролюють… за банківськими картками!
Батькам, які мають дитину шкільного віку, часто доводиться хвилюватися – і не тільки через оцінки свого чада. Доволі часто батьків учнів молодших класів непокоїть, чи поїла їх дитина в школі, чи не загубила вона видані їй на обід гроші (або чи не відібрали їх у неї старші діти). Цікавить батьків також, чи відвідує дитина заняття, о котрій годині вона приходить до школи і коли йде додому. Справа тут не лише в бажанні цілком і повністю контролювати школяра, але й у безпеці, адже не так давно у Дубні була спроба викрадення дитини шкільного віку, причому сталося це біля навчального закладу.
Саме тому в двох дубенських школах вирішили організувати цікавий експеримент – видати учням їх власні банківські картки, за допомогою яких діти зможуть розраховуватися за обіди в шкільній їдальні. А на додачу картки ще й надають змогу проконтролювати час приходу дитини до школи та відбуття додому, адже перш ніж потрапити до навчального закладу чи вийти з нього, школяр повинен провести картку через спеціальний термінал, після чого батьки автоматично отримають смс-повідомлення про те, що їх дитина прийшла в школу чи пішла зі школи. Поки що проект втілили лише в школах №5 та №7. Директор дубенської школи №5 Петро Янок розповідає, що до нього звернулася одна з мам, запитавши, чи не міг би навчальний заклад організувати безготівкову систему оплати шкільних обідів. Її старший син навчається в київській школі, там така система діє. Янок з'ясував, що в Україні поки що тільки один банк займається реалізацією подібної програми. Батьківський комітет школи підтримав дану ідею: голова комітету Ігор Гудима каже, що завдяки цій системі діти з малих років привчаються користуватися банківськими картками, що знадобиться їм у дорослому житті, а батьки можуть не хвилюватися через те, що дитина загубить гроші і не поїсть або піде зі школи раніше, ніж потрібно, не досидівши до кінця уроків. На додачу економляться кошти на мобільному: тепер дитині молодшого віку не треба дзвонити батькам, щоб повідомити, що вона вже йде додому – смс приходить автоматично. Учням же подобається те, що в їдальні не треба чекати, поки дадуть здачу, та й користуватися терміналом їм дуже цікаво, школярі швидко освоїлися і навчилися. Батьки при бажанні можуть встановити щоденні ліміти на використання коштів, щоб дитина не розтринькала за один день усю суму. Банк виготовив для дітей картки безкоштовно. У школі №5 замовили 135 карток, а в школі №7 – 255 карток. Ольга Ящук, керівник дубенського відділення банку, який надає дітям цю послугу, розповідає, що в інших містах Рівненської області аналогічний проект реалізується вже давно: у Рівному та Радивилові деякі школи також встановили «банківську систему» контролю відвідуваності та оплати за шкільні обіди. Сподіваємося, що згодом і інші дубенські школи запровадять це цікаве та зручне нововведення.
Коментарі