Від зарплати до зарплати: чому в кінці грошей залишається так багато місяця

Від зарплати до зарплати: чому в кінці грошей залишається так багато місяця

Кажуть, багаті люди тому й багаті, що дуже неохоче витрачають гроші. Мова не про тих, хто розбагатів несподівано і раптом – ці хлопці досить швидко спускають всю суму на дикі розваги і гучні вечірки. В результаті залишаючись ні з чим. У всякому разі, історії успіху» більшості переможців лотерей говорить про цю особливості простої людини дуже яскраво. Ми говоримо про людей, які піднялися з низів, розпочавши власну справу і довгі роки відмовляючись від значних витрат.

Разом з тим, іронія ситуації наздоганяє нас з вами — більшості українців хронічно не вистачає грошей від зарплати до зарплати. І зовсім не тому, що зарплати такі низькі, а ціни – космічні. Просто всі ми не вміємо правильно витрачати і накопичувати гроші.

Згадайте, скільки раз приходячи в магазин, ви залишали в ньому помітно більше грошей, ніж планували? Скільки разів посиденьки з друзями закінчувалися непомірною кількістю випитого і витратами, які перевищують усі розумні межі? Надто часто ми купуємо речі, які нам не потрібні – новий модний одяг, коли «старий» все ще в повному порядку. Новий телефон в кредит, коли старий все ще працює відмінно. Нові відносини, коли зі старими все добре:)

Насправді все значно простіше, ніж здається – щоб в кінці грошей не залишалося так багато місяця, потрібно дотримуватися одного правила. Записувати бажані покупки в список і ніколи, ні за яких обставин не відступати від нього.

Акції? Мені це не потрібно, дякую. Давайте за списком, будь ласка. Завітавши у магазин, не беріть візок – в ній будь-кількість покупок здається невеликим. Візьміть кошик, а краще – принесіть товари на касу в руках. Так будь-яким хитрощам маркетологів не вдасться достукатися до вашого гаманця – незалежно від того, наскільки приємно виглядає знижка, ви не витратите понад задуманого нічого.

Кредити – зло. Замість них куди розумніше збирати на необхідні речі, відкладаючи 10% від зарплати. Повірте, це цілком можливо – особливо якщо відмовитися від частих посиденьок в кафе і купівлі смаколиків в прикасовій зоні. Розділіть всі гроші на добові «дози». Беріть з собою тільки ту суму, яку готові сьогодні витратити. Ні більше, ні менше.

І тоді в кінці місяця раптом виявиться, що гроші все ще є, коли всі навколо марно намагаються «зайняти до получки»

1554

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...