На рингу срібло України здобув дубенчанин

Цей місяць для 20-річного дубенчанина, чемпіона України з кікбоксу Владислава Капиша розпочався зі здобутків. Молодий спортсмен разом із командою гідно представив Волинь, привізши додому срібло з Чемпіонату України із французького боксу сават. Про це призер розповів кореспонденту "Скрині".

- Які нагороди ти отримав за друге місце у Чемпіонаті України зі савату?
- Медаль, грамота - і ми їдемо додому з гарним настроєм.
- Які командні результати?
- Два перших місця, два других місця.
- Який наступний етап?
- Далі збори, а тоді вже Чемпіонат Світу. Якщо вийде - знову потрібно буде "проходити" Україну. Бо у нас на обласному рівні на заході взагалі не проводять обласних змагань. Хіба потрібно їхати на змагання нижчого рівня в Одесу, Дніпро, Харків. Там цей спорт розвинений. Брати участь в обласних чемпіонатах. А тоді вже їхати на Чемпіонат України.
- Скільки часу ти займаєшся саватом?
- Так, щоб серйозно - років 3-4. Це любительський рівень поки. До речі, це були мої перші змагання з савату.
- Сават "жорсткіший", ніж кікбокс, так?
- Так. В Україні мало людей знають про нього. Він у нас не дуже розвинений. На Президент Федерації розповідав таку історію, що колись, як проходило голосування, який спорт зробити олімпійським, англійський бокс, який ми звикли бачити по телевізору, чи французький, то французький програв англійському тільки в один голос. Сават зародився дуже давно, і є видовищним.
- Ким була профінансована поїздка в Одесу? Бо проблема фінансування таки є.
- Їздили за свої кошти. Єдине, що луцька спортивна школа виділила кошти на нову форму.
- А що з кікбоксингом?
- У кінці квітня їду на Чемпіонат України у Дніпро.
- Саме з кікбоксу у Тебе більше досвіду?
- Так. Зазвичай на змагання з савату приїжджають не тільки ті люди, які займаються кікбоксингом. Сюди приїжджають і каратисти, і ті, хто займається рукопашним боєм. Так само на кікбокс приїжджають боксери. Треба навчитися з ними боксувати, набиратися досвіду і прагнути нових вершин.
- Ти був на змагання за кордоном?
- Їздив у Польщу на Кубок Європи з кікбоксу. Ну от я мав їхати в Італію на Чемпіонат Світу з кікбоксу, але забрали "призові", тому не поїхали. Тоді нам сказали, якщо не помиляюся, 800 євро за дорогу та проживання. І ми вирішили не їхати. Зазвичай, до цього давали "призові", але приїхали паралімпійці та привезли багато народ. Нам сказали, що грошей більше немає.
- Як шкода.
- Я про це не шкодую. У мене є можливість ще рік підготуватися і показати себе на наступний рік ще краще. Тим більше, я не "закидаю" кікбокс, а набираю ще кращої форми, набуваю ще більше досвіду. Думаю, що наступний Чемпіонат Світу буде моїм.

Вікторія Позаяк
16:15
1996

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...