Прокуратура: Туреччина не видасть Хільдманна

Прокуратура: Туреччина не видасть Хільдманна
Аттіла Гільдманн перебуває в бігах з кінця грудня 2020 року і переховується в Туреччині. Існує міжнародний ордер на арешт правого конспіролога. Інформація з розділу кримінальні новини порталу Преса Рівне.
Праворадикальний конспіролог Аттіла Гільдманн, якого розшукують за ордером на арешт, не буде екстрадований із Туреччини, повідомляє прокуратура Берліна. Про це Федеральне відомство юстиції повідомило генеральну прокуратуру, сказав прес-секретар влади Себастьян Бюхнер виданню Deutsche-Presse-Agentur. Посольство Туреччини повідомило Німеччині, що Гільдманн має турецьке громадянство і тому не підлягає екстрадиції.
Берлінська прокуратура вже деякий час веде розслідування щодо Гільдманна, який називає себе "ультраправим" і проповідником змови. Йому висунуто такі обвинувачення: підбурювання народу, підозра в публічному підбурюванні до скоєння злочину і опір співробітникам правоохоронних органів. Колишній автор веганських кулінарних книжок привертав до себе увагу дедалі відвертішою ненавистю до євреїв у месенджері Telegram із перших місяців пандемії корони.

Міжнародний ордер на арешт залишається чинним

Гільдманн перебуває в бігах із кінця грудня 2020 року і переховується в Туреччині. Щодо нього було видано міжнародний ордер на арешт. За словами Бюхнера, він залишається чинним. "Поки він перебуває в Туреччині, ми не можемо до нього дістатися", - сказав прессекретар.
За даними прокуратури, 41-річному співробітнику було надано внутрішню інформацію про розслідування проти нього з його власних лав. Влада звинувачує двох сестер у порушенні службової таємниці. Серед іншого, стверджується, що колишні співробітники Генеральної прокуратури і прокуратури повідомили йому про ордер на його арешт у лютому 2021 року.
У порядку покарання - тобто без усного слухання - 33 і 35-річні жінки мають бути засуджені до штрафів у розмірі 2700 (180 щоденних вироків по 15 євро) і 3500 євро (70 щоденних вироків по 50 євро), оголосила прокуратура.

Плутанина з громадянством

Спочатку влада припускала, що Гільдманн також має турецький паспорт, і тому ордер на арешт не може бути виконаний. Але потім виникли сумніви. Близько року прокуратура вважала, що Гільдманн має тільки німецьке громадянство. Це стало результатом запитів турецької влади і подальшого розслідування, наприклад, Федеральним управлінням кримінальної поліції, заявила прокуратура в жовтні минулого року. Остання заява з Туреччини залишає питання. "Ми не знаємо, як з'явилася протилежна інформація", - сказав Бюхнер.
Кухар народився в Західному Берліні в сім'ї турецьких батьків, але виріс із німецькими прийомними батьками.

21:59
1252

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...