Що таке SSL сертифікат і навіщо він потрібний?

Що таке SSL сертифікат і навіщо він потрібний?

Деякі сайти мають SSL-сертифікати. Це означає, що передача даних таких ресурсах захищена від шахраїв і його не можна перехопити. Більше того, браузери з підозрою ставляться до порталів, які не мають SSL-сертифікатів. А пошукові системи занижують їхні позиції у видачі. SSL сертифікат налаштовує діджитал агенція МБР консалтин груп. При цьому Ви маєте можливість придбати безкоштовний SSL сертифікат для сайту на спеціальних ресурсах. Такий варіант підійде власникам бізнесу. Однак власникам великих компаній буде простіше купити SSL сертифікат в Україні із розширеними функціями.

Принцип роботи SSL-сертифікатів

Щоб зрозуміти, який сертифікат краще вибрати, спочатку розберемося в принципах роботи SSL.
  1. Ключ. Будь-який вид шифрування у своїй основі має ключ. Те саме стосується і SSL-сертифікатів. Вони створюються з урахуванням трьох ключів (громадського, приватного і сеансового).
  2. Безпечне з'єднання. Браузер запитує сертифікат сервера. Отримує необхідні дані та публічний ключ. Потім генерує сеансовий ключ. І лише після цього встановлюється безпечне з'єднання.
При цьому вартість SSL сертифіката безпосередньо залежатиме від його технічної складності. Отже, попередньо слід обміркувати даний момент з орієнтуванням на специфіку Вашого ресурсу. Завдяки цьому Ви зможете зробити вибір SSL сертифіката швидко та без проблем.

Типи SSL-сертифікатів

На сьогоднішній день існують такі види SSL-сертифікатів:
  • DV-сертифікати дозволяють перевірити домен. Підійдуть для персональних сайтів (блогів, ресурсів-візиток), а також для невеликих онлайн-магазинів.
  • OV-сертифікати дозволяють перевірити не тільки домен, але і компанію власника сайту. Відмінний варіант для сайтів великих компаній та великих онлайн-магазинів.
  • EV-сертифікати дозволяють провести глибоку перевірку. Підійдуть для великих компаній, корпорацій і серйозних організацій.
Що стосується ціни, то чим глибше та ретельніше проводяться перевірки, тим вищою буде вартість сертифіката SSL. Проте такі вкладення окупляться довірою відвідувачів. Деякі власники ресурсів запитують, навіщо купувати сертифікат, якщо можна і без нього. Проте приплив користувачів на незахищеному ресурсі буде в рази меншим, а SEO оптимізація не такою ефективною.

Який SSL сертифікат вибрати для SEO? Безкоштовний чи платний?

Кожен власник порталу має можливість вибрати безкоштовний або платний SSL сертифікат. Здавалося б, який сенс вкладати кошти, якщо ту послугу можна отримати у вільному доступі без додаткових витрат. Але не все так просто. Охочих здійснити перехід сайту з http на https безкоштовно чекають такі складнощі:
  • складності безпосередньо самого переходу;
  • необхідність встановлення додаткових плагінів для коректної роботи;
  • необхідність постійно продовжувати сертифікат протягом короткого терміну.
До того ж, якщо для власників невеликого бізнесу безкоштовний сертифікат ще може бути прийнятним, то великим компаніям краще від цього відмовитися. Адже захист у такому разі ніхто не зможе гарантувати. 
Рівень конфіденційності безкоштовного сертифіката значно нижче. Тож краще не ризикувати. Однак невеликим компаніям, які бажають здійснити якісне просування сайту в пошукових системах, також варто звернути увагу саме на покупку сертифікату. При цьому оптимізація буде більш ефективною.

Скільки коштує SSL сертифікат для сайту?

І хоча фактори просування сайту бувають різними, проте до них також можна віднести наявність SSL-сертифіката. Тому на ньому краще не економити. А вартість, як уже згадувалося раніше, залежатиме безпосередньо від рівня захисту самого сертифікату та додаткових можливостей.
Також ціновий діапазон може змінюватись в залежності від того, на якому порталі Ви хочете придбати сертифікат. Різні компанії можуть мати різні варіанти та пропозиції. Проте звертайте увагу як на вартість, а й у репутацію фірми. Краще віддавати перевагу тій, яка зарекомендувала себе. Скористайтеся послугами веб-студії Artjoker та залиштеся задоволені!
12:06
98

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...