Як пережити спеку у квартирі?

Мешканцям мегаполісів не звикати до підвищених температур у літній сезон. Але коли погода «балує» аномальною спекою вище 30 градусів, перебуває у приміщенні стає неможливо. Рятує лише кондиціонер, але не у кожного він знайдеться під рукою. За інформацію порталу Новини Рівненщини.

Спека


Чим небезпечна спека?
Підвищена температура викликає не тільки дискомфорт, але також негативно впливає на самопочуття та здоров'я.
  • Рясне потовиділення провокує водний та сольовий дисбаланс в організмі.
  • В результаті прискореного дихання розвивається дефіцит кисню, що особливо характерно для людей із захворюваннями органів дихання (астма, бронхіт, пневмонія).
  • Сильний удар приймає він серцево-судинна система: відбуваються стрибки артеріального тиску, частішає серцебиття, з'являється відчуття сором'язливості у грудях. Найбільше страждають гіпертоніки, тому дуже важливо знати, як знизити тиск у домашніх умовах, якщо показники починають перевищувати допустиму норму.
  • Тривале перебування на сонці може призвести до теплового або сонячного удару.
Аномальна спека також сприяє розвитку стресу і заважає комфортно засинати, на тлі чого може розвиватися безсоння.
Як пережити спеку у квартирі?
Від спеки та задухи не втекти, але можна з нею боротися перевіреними способами.
Крок 1. Захищаємо вікна
Коли прямі сонячні промені проникають у кімнату, вона швидко нагрівається і перетворюється на справжню парилку. Найгірше доводиться мешканцям квартир, вікна яких розташовані на південній стороні.
Перший спосіб, як урятуватися від спеки, – закрити вікна від попадання ультрафіолету. Використовуйте жалюзі або штори із натуральних тканин. Синтетика швидко нагрівається і не рятує від тривалої дії сонця.
Цілком вирішити проблему за допомогою штор, на жаль, не вийде. Духота все одно увірветься всередину. Поліпшити положення допоможе фольга, автомобільний захисний екран або дзеркальна плівка, що самоклеїться, яку можна купити в господарському магазині. Вони зіпсують зовнішній вигляд вікон, але захистять кімнату від сонячних променів.
Крок 2. Вимикаємо електроприлади
Побутова техніка виробляє велику кількість тепла, що підвищує загальну температуру кімнати. Намагайтеся використовувати електроприлади у крайньому випадку.
Найспекотніші пристрої в квартирі - плита, мікрохвильова піч, стаціонарний комп'ютер і лампи розжарювання. У спеку краще використовувати мультиварку та світлодіодні або флуоресцентні освітлювальні прилади, які виділяють у 4 рази менше енергії.
Крок 3. Провітрюємо кімнату
Все геніальне просто. Але недостатньо просто відкрити вікна, оскільки це лише приверне потік теплого повітря з вулиці. Тому провітрювати потрібно правильно:
Намагайтеся відкривати кватирки в ранковий і вечірній годинник, коли спадає сама спека.
Створіть протяг у квартирі – гарна циркуляція повітря забезпечуватиме комфортні умови у приміщенні.
Встановіть вентилятор біля відкритого вікна і направте його лопатями назовні - гаряче повітря з кімнати видуватиметься і охолоджуватиме її.
Обов'язково провітрюйте перед сном, щоб очистити застояне повітря і вивітрити тепло, що скупчилося за день. У провітрюваному приміщенні завжди краще засинається.
Крок 4. Зволожуємо повітря
Щоб урятуватися від спеки, підтримуйте вологість у квартирі. Найвірніший спосіб купити професійний зволожувач повітря. Але якщо немає такої можливості, то можна спробувати кілька простих методів:
Періодично розпорошуйте воду з пульверизатора на штори, квіти та інші поверхні.
Протирайте підлогу і робіть вологе прибирання якнайчастіше.
Задіяти робота-пилососа з функцією миття підлоги.
Наповніть таз або іншу тару холодною водою і поставте біля відкритого балкона або вікна - під палючим сонцем вода почне випаровуватися і зволожувати приміщення.
Змочіть простирадла або рушники та розвісьте по всій квартирі.
Наповніть ванну крижаною водою і залиште відчиненими двері - вода поглине тепло і знизить температуру в квартирі.
Розмістіть ємність з водою перед увімкненим вентилятором, щоб імітувати роботу кондиціонера.
Не перестарайтеся із зволоженням, тому що ризикуєте перетворити будинок на фінську сауну.
Крок 5. Доглядаємо квіти
Кімнатні рослини не лише виробляють кисень, а й допомагають пережити спеку, оскільки здатні на пару градусів знизити показання кімнатного термометра.
Не забувайте поливати та обприскувати квіти – це додатково зволожить повітря. Але й не переливайте їх. Деякі рослини невибагливі до вологості ґрунту, інші болісно реагують на зайву вологу. Тому потрібно знати, як правильно поливати орхідею та інші примхливі квіти, щоб не нашкодити їм у літній період.
Крок 6. Охолоджуємо постіль
Нерідко через спеку ми маємо проблеми зі сном. У задушливому приміщенні гірше засинається, і сам сон стає неспокійним.
Стелите постільну білизну з натуральних матеріалів. Бавовна, льон та шовк довше затримують прохолоду та охолоджують шкіру.
Відмовтеся від піжами з неякісних матеріалів, які не пропускають повітря та створюють на шкірі парниковий ефект.
Помістіть постільну білизну в холодильник перед тим, як відправитися спати, - вашому тілу буде комфортніше засинати.
Крок 7. Правильно харчуємось
Влітку завжди хочеться їсти трохи менше, особливо в нестерпну спеку. Але мало хто знає, що від харчування залежить наше загальне самопочуття. Дієтологи рекомендують кілька правил харчування, які допоможуть почуватися легко навіть у саму спеку:
Перенесіть основні прийоми їжі більш прохолодний час доби.
Вгамовуйте спрагу не лише водою, а й гарячими напоями. Після чашки чорного або зеленого чаю краплі поту починають випаровуватися з поверхні шкіри та створюють відчуття прохолоди.
Для підтримки роботи серцево-судинної системи, яка у спеку працює у кілька разів активніше, налягайте на продукти, багаті на калій. До них належать банани, картопля, зелень, кунжут.
М'ясні вироби підвищують температуру тіла, викликають підвищене потовиділення, слабкість та сонливість, тому краще їх замінити на інші джерела білка: молочні та кисломолочні продукти.
Влітку відмовтеся від продуктів із високим вмістом йоду – вони уповільнюють процес перетравлення їжі та створюють тяжкість у шлунку.
Пийте менше кави, оскільки вона зневоднює організм. Не дарма у спекотних країнах у кафе до чашки міцного напою завжди подають склянку чистої води.
Крок 8. Не забуваємо про воду
Ще один важливий пункт у тому, як перенести спеку, - дотримуватися питного режиму. Чим більше ви п'єте, тим більше працюють потові залози і активніше охолоджується тіло.
Коли температура перевалює за позначку +30 градусів, вода може стати справжнім порятунком. Зменшити температуру тіла можна кількома способами:
Найчастіше мийте руки та обличчя холодною водою.
Приймайте прохолодний душ.
Робіть прохолодні ванни для ніг.
Прикладайте холодні компреси зі змоченого рушника до обличчя.

Як би не хотілося влітку більше часу проводити на вулиці, обмежте прогулянки під палючим сонцем. По можливості, виходьте з дому ближче до вечора, тримайтеся в тіні і не забувайте про панаму.

17:05
176

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...