Українці знову почали цікавитись просторими квартирами

Українці знову почали цікавитись просторими квартирами

Жити в просторій квартирі з хорошим якісним ремонтом мріє абсолютна більшість громадян України. Довгий час поліпшити свої житлові умови можна було, оформивши іпотечний кредит або розстрочку. З початку фінансової кризи, яка вибухнула в 2008 році і посилилася політичною і економічною кризою в 2014 році скористатися "чужими" грошима стало досить складно. І зараз для того, щоб купити квартиру у Рівному, Луцьку, Чернігові або в майже будь-якому іншому місті доводиться використовувати власні ресурси, яких далеко не у всіх на це вистачить.

Проте, аналіз поточного стану ринку житлової нерухомості показує цікаву тенденцію – в даний час відбувається чергова зміна уподобань покупців, яке виражається в зміні вартості житла. Якщо простежити за динамікою цін на квартири в Рівному, то можна помітити, що однокімнатні квартири, вартість яких з початку весни коливалася біля одного рівня, з середини вересня почали досить швидко дешевшати і втратили в ціні вже близько 13 відсотків. Це досить дивна зміна, оскільки зазвичай при економічній кризі маленьке бюджетне житло дешевшає в останню чергу. Тим більше що подорожчання комунальних послуг точно мало б цьому сприяти.

Хтось може сказати, що у покупців немає грошей навіть на дешеві малогабаритні квартири, але подальший аналіз повністю спростовує це твердження. Вартість двокімнатних апартаментів за цей же період 2016 року, практично не змінилася - якщо в квітні квадратний метр "двушки" коштував у середньому 543 долара США, то в даний час ціна становить 542 долара. І взагалі двокімнатні квартири з весни коливаються в ціні так, ніби в країні немає ніякої кризи і політичної напруженості. Спостерігався навіть традиційний стрибок цін в кінці літа!

Таким чином, можна зробити висновок, що відбувається явне, хоча і дуже поступове, оздоровлення економіки і, як мінімум, стабілізація рівня життя громадян. Український покупець знову починає віддавати перевагу зручним просторим квартирам. Це підтверджується і динамікою вартості трикімнатних апартаментів, які явно під тиском зростаючих тарифів з квітня продовжували постійно дешевшати, а з середини вересня не тільки зупинили своє падіння, але і подорожчали майже на вісім відсотків. І в даний час вартість трикімнатної квартири перевищила навіть квітневий рівень. І навіть таке значне подорожчання комунальних послуг, яке сталося протягом року, не в змозі відлякати покупця.

12:24