Гліфосат: про що варто знати?

Гліфосат: про що варто знати?

Серед агрохімікатів існують засоби, що мають багату і довгу історію, проте є актуальними і на сьогоднішній день. Одним із таких препаратів є гліфосат, який являється діючою речовиною і назвою для багатьох гербіцидів водночас. Вказаний пестицид з успіхом використовувався протягом десятиліть у багатьох країнах світу, проте останнім часом не вщухають дискусії навколо безпечності даного хімікату для навколишнього середовища і людського здоров'я.

І дійсно, на сьогоднішній день агрохімічна промисловість має змогу створювати препарати найвищої якості з високим ступенем безпеки. З іншого боку, такі високі технології доступні не всім, тому, на жаль, навряд чи найближчим часом вітчизняні аграрії матимуть змогу користуватись такими засобами захисту рослин. І причин цьому кілька: по-перше, бажання аграрного сектору якомога більше економити (а при економії питання якості практично не розглядається); по-друге, відсутність жорсткого контролю зі сторони держави та законодавчих актів, які б чітко регулювали процес застосування пестицидів на українських полях.

Для чого використовують гліфосат?

Вказаний засіб являється і гербіцидом суцільної та вибіркової дії, і десикантом. Має широкий спектр активності. Контролює однорічні та багаторічні бур'яни у посівах багатьох сільськогосподарських культур. Застосовується, окрім посівних площ, у виноградниках, плодових садах, на чайних плантаціях та у насадженнях цитрусових.

Якщо гліфосат використовується у якості гербіциду суцільної дії, то це означає, що час використання має бути обраний правильно. Мова йде про період до посіву культур. У випадку застосування даної активної речовини у якості препарату вибіркової дії, необхідно, щоб при обробці він не потрапляв на культурні рослини. Вплив препарату проявляється наступним чином:

·на однорічній небажаній рослинності – протягом 2-4 діб;

·на багаторічній – протягом 7-10 діб.

При цьому значення має етап розвитку бур'янів та погодні умови. Так, наприклад, прохолодна або хмарна погода затримує вплив гліфосату на смітні рослини.

Найвідоміші гербіциди із гліфосатом

У світі існує десятки різновидів хімічних препаратів, основу яких складає дана хімічна речовина. І це не дивно – недарма ж гліфосат вважається найбільш популярним хімікатом серед усієї існуючої агрохімії. Отже, найбільш відомими є наступні засоби: Раундап, Смерш, Ураган та Ураган Форте.

В Україні існують аналоги вищевказаних гербіцидів, створених вітчизняною торговою маркою Грінфорт. Мова йде про такі пестициди як Грінфорт КС 500 (в основі – калійна сіль гліфосату) та Грінфорт ІГ 480 (ізопропіламінна сіль вказаної речовини).

10:26